Kabelka a způsob, jak ji nosíte

 

Nedávno jsem narazila na článek, který popisuje různé způsoby nošení kabelek, které určují různé rysy žen.
Mnoho lidí si vytváří předsudky v závislosti na prvním kontaktu s člověkem. Na tom, co má na sobě, jak chodí, mluví, gestikuluje.
Určité povahové rysy se dají posoudit také podle toho, jak žena nosí svou kabelku.
Chtěla bych Vám představit ty nejzákladnější způsoby, které určitě samy dobře znáte.

1) Kabelka visící na předloktí


Tento styl nošení kabelek preferuje mnoho žen. Zejména pokud jdete po nějakém nákupním středisku, stačí se porozhlédnout kolem sebe a téměř každá druhá žena má takto zavěšenou kabelku. Dalo by se říci, že si tento styl nošení sám vybírá své majitelky, neboť všechny jsou si tak trochu podobné.
Z toho také vyplývá to, že ženy, které takto kabelky nosí, se jí pyšní, a chtějí ji dát na obdiv. Zároveň vyjadřují jistou nadřazenost nad ostatními - všimněte si, jak nosí kabelky celebrity.

1000016


 

2) Kabelky přes rameno


Tento styl nošení kabelky bych označila jako druhý nejčastěji se vyskytující.
Ženy, které takto svou kabelku nosí, ji chtějí mít stále na blízku, neboť ví, jaká rizika v dnešní době hrozí. Jsou tedy opatrné vůči okolí a mají se na pozoru. Tento, dá se říci, "strach z odloučení" většinou ještě doplní o pevné držení za popruh kabelky či její mačkání co nejblíže k tělu.


 


 

3) Kabelky s dlouhým popruhem přes rameno


Velice pohodlný způsob jak nosit svou kabelku. Nejčastěji se tak nosí sportovní kabelky přes rameno, ale také psaníčka či kabelky do společnosti. S tímto stylem se setkáte u žen, které znají rizika dnešní doby, ale mají svou kabelku pod kontrolou. Jsou uvolněné a nestresují se maličkostmi.


LSE00264A-BLACK_(1)

4) Kabelky přes hlavu


Další z pohodlných stylů nošení kabelek, který lze taktéž aplikovat u sportovních kabelek, či moderních kabelek do společnosti.
Pro ženu, která tak nosí svou kabelku, je typický laxní přístup k životu, jak tvrdí odborníci na módu a doplňky. Pro tyto ženy je přístup k práci či povinnostem na vedlejším místě. Někdy taky tento styl působí nedbale a má tu nevýhodu, že se nehodí ke každému outfitu.
Takže milé dámy, pozor na to, co si berete na sebe a jak si zrovna dneska kabelku "nandáte":)


 

5) Kabelka v ruce


Tento typ nošení je typický pro kabelky malé, velké, přes rameno i do ruky.
Vyjadřuje obranný postoj k okolí. Tímto stylem nošení ženy vyjadřují také svůj ostych vůči okolí a za kabelku se snaží "schovat". Je to pro ně jakýsi obranný mechanismus, který jim pomáhá čelit studu.


1000036

Způsobů, jak nosit kabelku, je mnoho a ne vždy musí styl, jaký si vyberete, odpovídat výše uvedeným názorům "odborníků".
Někdy prostě jen záleží na tom, jak se zrovna cítíte a jaké okolnosti Vás obklopují, zda spěcháte a kabelku jednoduše popadnete do podpaží, či jdete na nějakou důležitou schůzku, kabelku si vybíráte déle než hodinu a pak si ji taky podle toho "nasadíte".


 
A jak nosíte kabelku vy?
Zdroj: http://magazin.libimseti.cz/moda/10251-damy-jak-nosite-kabelku